Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Ściany w poszczególnych pokojach w domu można zaaranżować na szereg różnych sposobów. Dziś w wykorzystaniu są przeróżne materiały, które wydawać by się mogło nie stanowią powierzchni wykończeniowej. Niemniej jednak, w zestawieniu z ciekawą stylistyką wnętrza, będą one wyglądać wprost doskonale.

Salon można wykończyć farbą w określonym kolorze, albo wybraną tapetą, ale jest to standardowe rozwiązanie. Dla osób pragnących odmiany poleca się wykończ

Surowa cegła stosowana jest we wnętrzach utrzymanych w dawnym stylu, ale również tam, gdzie wszystkie dodatki są jak najbardziej nowoczesne. Kamienne płyty doskonale będą się z kolei komponować w reprezentacyjnych wnętrzach, w których przyjmowani są goście. Kamienne płyty mogą być wykonane z trawertynu, marmuru, granitu lub onyksu. Fotografie w roli tapety to ciekawy sposób na urozmaicenie przestrzeni.

Ściana – mebel stworzy nam nie tylko ciekawą aranżację, ale będzie to dodatkowe miejsce na trzymanie bibelotów czy książek. Domowy gabinet może zostać wykończony płytkami, pasiastą tapetą w kontraście z jednolitą powierzchnią, a także boazerią, czy też geometrycznymi kształtami, wykonanymi ze zwyczajnej farby przy użyciu szablonu. Płytki dobrze będą wyglądać na niewielkiej powierzchni ściany, nie zaś na niej całej. Pasiata tapeta w kompozycji z jednolitą powierzchnią pomalowanej ściany wygląda bardzo efektownie i sprawia wrażenie porządku.

Boazeria podobno powoli wychodzi z mody, ale obłożenie wszystkich ścian w gabinecie drewnem nada mu swoistego dostojeństwa. Geometryczne kształty pomalowane farbą na jednolitym, jasnym tle, pasują jak ulał do wnętrza domowego gabinetu.

Jak wykończyć natomiast sypialnię? Tutaj pomysłów jest bardzo wiele. Można zaaranżować skórzane wezgłowie łóżka, które otoczone jest drewnianą ramą. Taka kompozycja wygląda elegancko i wręcz luksusowo. Ściana z książek w sypialni to pomysł dla moli książkowych, zaś pomalowana nad łóżkiem tkanina nada sypialni indywidualnego charakteru.

Pokój dziecka powinien być jasny i radosny. Odważne kolory na ścianach, zrównoważone meblami w delikatnych, spokojnych barwach to idealne wprost rozwiązanie. Ściana w różnokolorową kratkę przypadnie do gustu nastolatkom, zwłaszcza, jeśli same wybiorą kompozycję kolorystyczną do swojego pokoju. Na ścianie pokoju malucha można namalować ulubiony motyw, na przykład bramkę piłkarską. Istnieją odpowiednie ku temu, zmywalne farby. Jeśli zajdzie taka potrzeba, motyw szybko może zostać usunięty.

Inną propozycją jest pomalowanie pokoju na ten sam kolor, a na jednej jego ścianie położenie wzorzystej tapety. Da to bardzo dobre efekty.

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Leave a comment

Simple Ways to Smart Solutions!