Garaż w bryle domu jest dzisiaj bardzo popularnym rozwiązaniem. Aby korzystać z niego wygodnie i zadbać o termoizolację budynku, warto zwrócić uwagę na rodzaj bramy garażowej. Co wybrać?

Jak dobrać bramę garażową do domu?

To, jaka brama garażowa do domu będzie najlepsza, zależy od wielu czynników, między innymi od szerokości wjazdu, oczekiwanej funkcjonalności i komfortu czy w końcu od gustu właścicieli.

Wtedy, gdy garaż umieszczony jest w bryle domu jednorodzinnego, należy zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję bramy, która musi cechować się odpowiednią szczelnością, bezpieczeństwem i estetyką.

Obecnie najczęściej montowane są dwa typy producent bram garażowych – uchylne oraz segmentowe. Jaka brama garażowa uchylna czy segmentowa sprawdzi się lepiej?

Bramy garażowe – uchylna a segmentowa

Uchylna brama garażowa
Bramy garażowe o konstrukcji uchylnej zbudowane są z pojedynczego skrzydła, które podczas otwierania wysuwa się do przodu, a następnie wsuwa pod sufit garażu. Decydując się na ten tym bramy garażowej, należy pamiętać o tym, że wymaga ona miejsca do jej otwierania przed budynkiem.

Bramy uchylne wyróżniają się niskimi cenami, ale z drugiej strony warto podkreślić, że cechują się one dość niskimi parametrami termoizolacyjnymi. Mogą zatem przyczynić się do obniżenia poziomu temperatury w budynku, co przekłada się na wyższe koszty ogrzewania.

Segmentowa brama garażowa
Drugi typ bram stosowanych do garażów w domach to brama segmentowa. Stanowi ona lepszy wybór, ponieważ jest cieplejsza, co wynika z jej szczelnej i ocieplonej konstrukcji.

Brama segmentowa jest zbudowana z połączonych ze sobą segmentów wypełnionych ociepleniem, które mają elastyczną konstrukcję tworzącą płaszcz. Podczas otwierania i zamykania płaszcz bramy może wsuwać się pod sufit albo na ścianę budynku, dlatego dostępne są dwa różne sposoby montażu. Brama ta nie wymaga również przestrzeni przed budynkiem.

Jaka brama garażowa do domu będzie najlepsza?

Wśród dwóch powyższych typów bram garażowych do domu najlepszym zakupem będzie brama segmentowa. Cechuje się ona lepszymi parametrami termoizolacyjnymi oraz jest bardziej funkcjonalna pod kątem obsługi. Jej głównym minusem jest jednak wyższa cena.

Jaka brama garażowa segmentowa jest najlepsza? Warto sprawdzić szczególnie jej poziom izolacji i postawić na model od znanej marki.

Żeby używanie bramy garażowej było wygodniejsze i bezpieczniejsze, warto też wyposażyć ją w napęd. Brama może być wtedy obsługiwana za pomocą bezprzewodowego pilota, więc jej otwieranie i zamykanie nie wymaga wychodzenia z samochodu.

Leave a comment

Simple Ways to Smart Solutions!