Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Wybudowanie domu i jego wykończenie pociąga za sobą ogromne środki finansowe. Kiedy jednak dom już stoi i mamy wyposażone wszystkie pomieszczenia, przychodzi czas na zaaranżowanie przestrzeni wokół domu. Przecież nie można pozostawić najbliższej okolicy naszego domu w nieładzie.

Warto choćby pokusić się o posianie trawy przed domem w ogrodzie, czy też na stworzenie tarasu za domem, na którym w piękne, ciepłe dni można by zjeść śniadanie, czy urządzić grilla z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Wbrew pozorom, urządzanie przestrzeni wokół domu może pociągać za sobą horrendalne koszty, jeśli zechcemy zastosować w tym względzie najnowocześniejsze rozwiązania.

Niemniej jednak, dla osób, które nie dysponują na ten cel zbyt wygórowanymi środkami finansowymi, też można coś ciekawego zaproponować. Jeśli ktoś lubi prace ogrodowe, może zorganizować obok domu ogródek kwiatowy lub warzywny. Nie potrzeba ku temu zbyt dużych nakładów finansowych, a efekty mogą zaskoczyć.

W kolejnych artykułach niniejszego działu opisaliśmy poszczególne części składowe aranżacji przestrzeni wokół domu. Podjęliśmy się tematyki nie tylko dekoracji najbliższej okolicy, ale również zorganizowania ogrodzenia, bramy czy garażu.

W pierwszym poradniku piszemy o balkonach i tarasach. W jaki sposób można je urządzić, aby wyglądały ładnie, ale jednocześnie nie wymagały od nas zbyt dużego zaangażowania w ich utrzymanie.

Ostatnio hitem są ogrody zimowe, które mają specyficzny charakter. Dla tradycjonalistów lubujących się w pracach polowych, przedstawiliśmy sposoby organizacji ogródków przydomowych.

Następnie, podjęliśmy się tematyki ogrodzeń, wspomnieliśmy o ich rodzajach, wadach i zaletach poszczególnych typów oraz o bezpieczeństwie, jakie powinny one dawać domownikom. Jeśli mowa o ogrodzeniu, to opisaliśmy także bramy i garaże, stanowiące nieodłączny element współczesnej przestrzeni wokół domu.

Na koniec przedstawiliśmy w jaki sposób wybudować basen za domem i jakie są w tym względzie możliwości. Jeśli dysponujecie większym placem za lub przed domem, możecie zorganizować na nim kort tenisowy, albo boisko do uprawiania różnorodnych sportów. Pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni w pobliżu domu może być co nie miara, wspomnieliśmy więc w artykułach o tych najbardziej popularnych.

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Leave a comment

Simple Ways to Smart Solutions!