Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

W modzie jest szczupła sylwetka, nic więc dziwnego w tym, że wiele osób nie szczędzi wysiłku, aby osiągnąć wymarzoną figurę. Niektórzy nie mają wystarczająco czasu, aby spędzać długie godziny w klubie fitness czy na siłowni. Inni wstydzą się swoich dodatkowych kilogramów, dlatego też woleliby ćwiczyć w zaciszu własnego domu.

Jeśli tylko mamy do tego odpowiednie środki finansowe i możemy wygospodarować w swoim domu nieco wolnej przestrzeni, możemy w nim zaaranżować domowe centrum fitness. Kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota, możemy ćwiczyć, nawet w środku nocy, z dowolnie wybraną częstotliwością i intensywnością.

Dla organizacji centrum fitness w warunkach domowych trzeba posiadać odpowiednie, specjalistyczne, przyrządy do trenowania. Najczęściej domowe fitness wyposaża się w rowerek stacjonarny, bieżnię, stepper, rowerek eliptyczny oraz wiosła.

Rowerek stacjonarny jest tani i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Dzięki niemu można efektywnie kształtować mięśnie nóg, bioder, brzucha i grzbietu. Przed kupieniem rowerka dobrze jest sprawdzić, czy posiada on wygodne siodełko i czy istnieje możliwość regulacji jego wysokości zgodnie ze wzrostem użytkownika.

Warto jest zwrócić uwagę na to, czy istnieje w rowerku regulacja stopnia trudności, czy posiada on wskaźnik pokonanej drogi, wskaźnik prędkości, czasu treningu i spalanych kalorii. Dzięki ćwiczeniom na rowerku stacjonarnym można wyrzeźbić nogi, spalić zbędne kilogramy, pozbyć się cellulitu, czy też zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość.

Bieżnia mechaniczna zajmuje sporo miejsca i nie należy do tanich urządzeń. Jej zaletą jest to, że trening na niej daje bardzo dobre rezultaty. Ćwiczenia na bieżni są zalecane wszystkim, nawet bardzo otyłym osobom. Pozwala ona na biegi i chodzenie, zgodnie z upodobaniem użytkownika. Dzięki niej można zaktywizować wszystkie mięśnie oraz zredukować tkankę tłuszczową. Dobrze by było, aby bieżnia miała regulację kąta nachylenia oraz optymalnie dobraną twardość i poręcze. Obowiązkowo, powinna ona mieć wskaźnik zużycia kalorii, czytnik pulsu i programy treningowe.

Stepper jest urządzeniem małym i tanim, ale dzięki niemu spalimy zbędną tkankę tłuszczową, wzmocnimy mięśnie pośladków i nóg, oraz wysmuklimy talię. Powinien mieć on odpowiednią szerokość wsporników stóp. Przed zakupem możemy sprawdzić, czy urządzenie ma możliwość regulacji wysokości kroku, sterowanie oporem, posiada licznik kroków, czasu ćwiczeń i ilości spalanych kalorii oraz wsporniki na ramiona.

Rowerek eliptyczny, czyli orbiterek, pozwala na trening całego ciała, angażując przy tym najważniejsze mięśnie. Dzięki niemu można wzmocnić nogi, pośladki, biodra, ramiona, barki, klatkę piersiową i grzbiet. Ćwicząc na orbiterku spala się ogromne ilości kalorii i poprawia kondycję całego organizmu, przy czym stawy nie są przeciążone. Nie należy on jednak do zbyt tanich sprzętów.

Wiosła są również urządzeniem angażującym w trening wszystkie, główne partie mięśni. Trening na wioślarzu poprawia wydolność krążeniowo-oddechową. Urządzenie powinno równomiernie się poruszać, mieć podparcie dla stóp, wyświetlacz ze wskaźnikiem zużytych kalorii, pokonanego dystansu i czasu treningu.

Nie wszyscy mogą ćwiczyć we własnym centrum fitness, ponieważ brakuje im ku temu motywacji. Przed aranżacją sali ćwiczeń w domu przemyślmy więc, czy będziemy potrafili samodzielnie dopingować się do regularnych treningów.

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Leave a comment

Simple Ways to Smart Solutions!