Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Mając duży plac wokół domu można pokusić się o zaaranżowanie na nim miejsca do sportu i rekreacji –zarówno dla najmłodszych domowników, jak i dla osób dorosłych. W zależności od naszych potrzeb, nasza działka albo jej fragment może posłużyć za boisko do siatkówki, kort tenisowy, czy też dobrze wyposażony plac zabaw.

Boisko do wybranego sportu za domem to dobry sposób na dbanie o kondycję fizyczną, a także pomysł na spędzanie wolnego czasu z rodziną. W warunkach przydomowych możliwe są trzy rodzaje sportu powszechnego i kultury fizycznej. Można tu uprawiać tzw. gry małe, można uprawiać pływactwo, albo inne ćwiczenia gimnastyczne, w tym nawet łyżwiarstwo, ale tylko w zimową porę roku. Boiska przydomowe najczęściej nie mają takich rozmiarów, jak normalne, ale nie jest to przeszkodą w uprawianiu ulubionych sportów.

Wskazane jest dążenie do uniwersalności urządzeń sportowych. Oznacza to, że na przykład brama garażu może służyć do zainstalowania kosza, ale również do ćwiczenia uderzeń tenisowych czy piłkarskich, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Za domem można zorganizować boisko do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, rugby, ringo, dwóch ogni, hokeja na trawie, badmintona, korty tenisowe, a nawet boisko do krykieta. Wszystko zależeć będzie od preferencji domowników. Jeśli nikt nie gra w tenisa, to automatycznie nie ma sensu organizować przy naszym domu kortów tenisowych.

Przy aranżowaniu boisk za domem ważna jest nawierzchnia, ale najbardziej uniwersalne zastosowanie znajduje sztuczna trawa, która niestety jest inwestycją dosyć kosztowną. Boiska sportowe powinny być w odpowiedni sposób oświetlone i ogrodzone. Jeśli mamy kort tenisowy, to siatka ochronna powinna być dosyć wysoka, aby nie było problemu z piłkami wpadającymi na posesję sąsiadów. Ogrodzenie pełni też funkcję ochronną. Dzięki niemu piłka nie wybije okna, albo nie narobi innych szkód.

Przy boisku można zorganizować miejsce na ławki i stoliki, na których wygodnie będzie można złożyć sprzęt sportowy czy posadzić kibiców.

Przydomowy plac może nam posłużyć za miejsce na plac zabaw, zakładając że mamy dziecko lub dzieci, które chciałyby z niego korzystać.

Na pewno powinno być to miejsce otoczone zielenią. Nawierzchnię w takim przypadku nie może stanowić betonowa kostka brukowa, ponieważ byłoby to niebezpieczne dla dziecka. Na placu zabaw powinna znaleźć się oczywiście piaskownica, można ustawić tam również zestawy zabawowe – huśtawki, zjeżdżalnie, koniki, zabawki sprężynowe, kolejki linowe itp. Jest to wspaniała rozrywka dla dzieci, a rodzice mogą je mieć cały czas na oku.

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Leave a comment

Simple Ways to Smart Solutions!