Jak sprawić, aby codzienna praca w warsztacie była efektywna i komfortowa? Postaw na odpowiednią organizację poszczególnych stanowisk – posegreguj narzędzia, zastosuj rozwiązania, które ułatwią wykonywanie poszczególnych zadań.

Organizacja miejsca pracy kluczem do zwiększenia efektywności

Wszyscy wiemy jak wygląda praca w warsztacie – to mnóstwo narzędzi i sprzętów, które leżą w każdym zakamarku. Zbyt duży bałagan może mieć bardzo niekorzystny wpływ na przebieg poszczególnych napraw. Może też utrudnić znalezienie potrzebnego narzędzia. Warto więc zadbać o to, aby wszystkie stanowiska pracy w warsztacie były odpowiednio zorganizowane. Podobnie w przypadku narzędziowni – posegregowane odpowiednio sprzęty będzie można szybciej odnaleźć. Każde stanowisko pracy w warsztacie powinno być wyposażone w odpowiednie półki, na których można poukładać narzędzia. Najlepszym rozwiązaniem są półki na kółkach wyposażone w szuflady. Lampa do warsztatu również przyda się na każdym stanowisku. Odpowiednie doświetlenie to podstawa, kiedy wykonuje się precyzyjne naprawy. Warto zainwestować w lampy stojące, jak i te z tradycyjnym uchwytem, które można zawiesić lub położyć na podłodze. Szeroki wybór tego typu lamp znajdziesz w sklepie Tech Poznań. To wysokiej jakości sprzęt, który doskonale sprawdzi się w codziennej pracy. W każdej narzędziowni i w warsztacie nie brakuje narzędzi, kluczy, śrubek i wielu innych tego typu elementów. Aby posegregować je, przyda się metalowa skrzynia na narzędzia. Posegregujesz narzędzia do odpowiednich skrzyń, aby później zawsze wiedzieć, gdzie znaleźć konkretną rzecz. To usprawni pracę w warsztacie.

Stwórz swój mobilny warsztat

Jeżeli prowadzisz profesjonalny warsztat warto zainwestować w sprzęt, który będzie mobilny. To pozwoli na dojazd do klienta, kiedy ten będzie potrzebować nagłej pomocy na przykład u siebie w domu. Nawet jeżeli jesteś tylko okazjonalnym majsterkowiczem, dobrze mieć ze sobą zawsze w samochodzie podstawowe narzędzia w razie nagłej awarii. Taki mobilny warsztat sprawdzi się doskonale w wielu sytuacjach. Podstawą będzie zebranie najważniejszych narzędzi w jednej niewielkiej skrzynce, którą można zabrać ze sobą. Tutaj sprawdzą się najlepiej skrzynie marki Festool z oferty Tech Poznań. Dostępne są w kilkunastu rozmiarach, tak więc w zależności od potrzeb dobierzesz stosowną wielkość. To bardzo pojemne i przede wszystkim solidne skrzynki, które zabezpieczą przechowywany w nich sprzęt.

Leave a comment

Simple Ways to Smart Solutions!