Dezynfekcja prowadzona z użyciem promieniowania ultrafioletowego UV-C jest bardzo skuteczna. Do jej wykonania wykorzystuje się różnego rodzaju lampy, które dzieli się na dwie kategorie – te do dezynfekcji bezpośredniej oraz przepływowej.

Lampy UV do dezynfekcji bezpośredniej

To najszersza gama urządzeń jak lampa wirusobójcza, bakteriobójcza, które wyposażone są w świetlówki emitujące promieniowanie UV-C bezpośrednio oświetlające powietrze oraz powierzchnie. Pozwalają na szybkie i skuteczne usunięcie mikroorganizmów.

W sprzedaży można znaleźć różne lampy do dezynfekcji UV, w tym modele stacjonarne – przeznaczone do montażu na ścianach i suficie, a także modele przenośne, które mogą być umieszczane w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.

Uwaga! Podczas dezynfekcji bezpośredniej promieniowaniem UV-C w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie i zwierzęta. Promieniowanie to powoduje poważne poparzenia!

Lampy UV do dezynfekcji przepływowej

Drugi typ urządzenia to lampa bakteriobójcza UV przeznaczona do dezynfekcji przepływowej. W tym przypadku mamy do czynienia z inną konstrukcją, która może być już używana w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie.

Przepływowa lampa do dezynfekcji UV-C wymusza obieg powietrza, które po dostaniu się do jej wnętrza naświetlane jest promieniowaniem ultrafioletowym. To sprawdzony sposób na dezynfekcję powietrza, na przykład ze znajdujących się w nim wirusów.

Świetlówki umieszczone we wnętrzu lampy są osłonięte, dlatego też nie stanowią on zagrożenia dla osób, które przebywają w ich pobliżu.

Leave a comment

Simple Ways to Smart Solutions!