Nie wiesz, na jaki kolor pomalować elewację swojego domu? A może poszukujesz farb na inny budynek? Dzisiaj znalezienie idealnych barw nie jest trudne – projekt elewacji można przygotować za pomocą specjalnych programów komputerowych.

Programy do projektowania elewacji

Dobór odpowiednich kolorów ścian zewnętrznych może być nie lada problemem. Dzisiaj można nadać im praktycznie dowolny wygląd. Do dyspozycji jest nie tylko klasyczna biel czy beże, ale również inne modne barwy, na przykład szarość czy czerwień.

Aby przetestować różne warianty kolorystyczne, warto zastosować program do projektowania elewacji. To łatwe w obsłudze komputerowe narzędzie dedykowane do kolorowania fasady i innych ścian budynku, a także pozostałych jego elementów, na przykład dachu, drzwi, ram okien. W ten sposób można bardzo łatwo dopasować najlepsze kolory dla swojego domu.

Wizualizacje kolorystyczne elewacji

Oprogramowanie, za pomocą którego można przygotować projekt elewacja domu, może bazować na gotowych zdjęciach w bazie, ale również na własnych fotografiach użytkownika. Wystarczy wtedy załadować je do programu, by przygotować różne wersje kolorystyczne swojego domu.

Za pomocą darmowego oprogramowania można tworzyć przede wszystkim wizualizacje 2D, czyli na podstawie zdjęć, lecz niektóre z dostępnych programów wykorzystują także wizualizacje 3D na bazie projektów budynków 3D. Zaawansowane oprogramowanie do wizualizacji 3D przeznaczone jest przede wszystkim dla profesjonalnych użytkowników – architektów, projektantów i zazwyczaj jest ono płatne.

Leave a comment

Simple Ways to Smart Solutions!