Dom to nie cztery ściany i sufit, jak pisała znana pisarka, ale też szereg instalacji, które na co dzień ułatwiają nam życie. Być może nie dokładnie o to literatce chodziło, ale jest to na pewno szczera prawda. Dom bez instalacji grzewczej, wodnej, kanalizacyjnej, cieplnej i innych, nie mógł by dać odpowiedniego miejsca do życia domownikom. Zmuszeni byliby oni do stosowania prowizorycznych rozwiązań choćby do wykonywania codziennych czynności, dbania o higienę osobistą, sprzątania, gotowania itp.

Podjęliśmy się opisu poszczególnych instalacji, jakie są stosowane w domach jednorodzinnych. Dodatkowo, wskazaliśmy sposoby, dzięki którym można znacząco ograniczyć zużycie energii, która jest niezbędna w działaniu w zasadzie wszystkich instalacji domowych.

Na „pierwszy ogień” w niniejszym dziale poszła instalacja cieplna. Artykuł obejmuje opis funkcjonowania tejże instalacji, jej różne rodzaje i specyfikację zastosowania różnych typów instalacji cieplnych. Kolejny poradnik dotyczy wykorzystania energii słonecznej jako alternatywnego źródła energii. W dzisiejszych czasach, kiedy rachunki za prąd rosną w zatrważającym tempie, coraz więcej osób zastanawia się nad wykorzystaniem odnawialnych i o wiele tańszych źródeł pozyskiwania energii elektrycznej.

Dzięki zastosowaniu kolektorów słonecznych można zdecydowanie zmniejszyć koszty przeznaczane na rachunki za prąd, a inwestycja w instalację systemu solarnego zwraca się bardzo szybko.

W kolejnych artykułach poruszyliśmy tematykę kotłów grzewczych i tego czym palić, które wykorzystywane jest do ocieplania pomieszczeń domowych. Przedstawiliśmy swoiste porównanie zastosowania tradycyjnych grzejników i ogrzewania podłogowego. Obie instalacje mają swoje wady i zalety.
Pozostałe instalacje w domu

Następny poradnik opisuje instalacje elektryczne, ich rodzaje oraz wymagania bezpieczeństwa. Kolejny zaś podejmuje problematykę instalacji kanalizacyjnych i wodnych oraz klimatyzacji i wentylacji powietrza.

Przedstawiliśmy zastosowanie i montowanie kominków w domach jednorodzinnych, które sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej przytulne i rodzinne. Na koniec opisaliśmy nowy system odkurzania, z wykorzystaniem odkurzacza centralnego oraz inteligentne domy.

Leave a comment

Simple Ways to Smart Solutions!