Wilgoć ścian to problem wymagający podjęcia natychmiastowych kroków mających na celu całkowite wyeliminowanie problemu oraz wiążących się z nadmierna wilgocią konsekwencjami. Pomieszczenia bowiem powinny być wolne od nadmiernego poziomu wilgoci.
Czy to aż taki ważne by osuszać ściany?
Zawilgocone ściany, to problem który może z czasem się pogłębiać prowadząc za zawilgocenia większych obszarów ścian, co więcej wilgoć nie jest problem nie dających o sobie żadnych znaków poza estetycznymi. Nadmierna wilgoć, to także problem mogący mieć szereg innych konsekwencji takich jak obecność grzyba lub pleśni na ścianach a przy tym i zapachu stęchlizny, co więcej nie są to problemy które da się zamaskować, wilgoć bowiem stwarza bardzo dobre warunki wzrostu dla grzyba lub pleśni, dlatego trzeba pamiętać by walczyć z przyczyną takiej sytuacji.
Iniekcja krystaliczna, to właśnie metoda na skuteczne wyeliminowanie zawilgocenia ścian. Jest to uniwersalny sposób na osuszenie ścian, stosowany w zawilgoceniach o różnym podłożu, może zostać użyty przy każdym materiale, co więcej nie wymaga wstępnego osuszania murów, co czyni tą metodę stosunkowo szybką w przeprowadzeniu.
Iniekcja krystaliczna, to proces który polega na stworzeniu warstwy ochronnej przed podciąganiem wody z gruntu, dając w efekcie suche ściany i długotrwałą ochronę przed nawrotem problemu.
Jak przebiega iniekcja krystaliczna?
Iniekcja krystaliczna, jako metoda osuszania podłoża przebiega w kilku etapach. Najpierw podłoże zostaje oczyszczone, co następuje przez skucie tynku powyżej widocznej granicy zawilgocenia.
Po tej czynności, trzeba wywiercić w ścianie otwory iniekcyjne o odpowiedniej średnicy i głębokości, a następnie ich oczyszczenie. Umieszczenie lek jest natomiast krokiem przy którym aplikuje się specjalny preparat, który charakteryzuje się skutecznym działaniem, ale także wysokim poziomem bezpieczeństwa. Ścianę zostawia się odsłoniętą na okres około 3 tygodni, w zależności od zaleceń specjalisty, po tym czasie otwory zostają wypełnione masą uszczelniającą.
Po takim zakresie prac, można być pewnym że budynek jest zabezpieczony przed ponownym problemem napływającej wody.
Metoda ta może być stosowana nawet przy domach, nie posiadających izolacji, czy też będących już nie pierwszej nowości.
Warto pamiętać o metodach konserwacji i renowacji ścian swojego domu, będzie to bowiem inwestycja na długie lata, zwłaszcza jeśli zostanie wykonana przez fachowca z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą. Nie jest to bowiem proces, który da się przeprowadzić bez specjalistycznych narzędzi czy preparatów.