Faza projektowania domu jest momentem, z którym można pozwolić sobie na wiele. To także dobry czas na to, by stworzyć idealne rozwiązania na późniejsze lata. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą stworzyć niepowtarzalną przestrzeń, w której połączą pracę i przyjemność. Jak to zrobić?

Projekty domów z częścią usługową – dla kogo?

Budynek mieszkalny jednorodzinny z funkcją usługową może posłużyć do prowadzenia różnych rodzajów działalności. Wśród nich wskazać można nie tylko gabinety fryzjerskie czy kosmetyczne, ale również mechanikę samochodową czy biura projektowe. Odpowiednio zaprojektowana nieruchomość będzie wygodna w użytkowaniu i jednocześnie zapewni komfort zarówno klientom, jak i domownikom.

Co więcej, można pokusić się również o stworzenie specjalnej przestrzeni dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub freelancerów. Tego typu miejsce jest niezbędne w celu zapewnienia odpowiednich warunków do wykonywania pracy zarobkowej. Może to być na przykład niewielki gabinet, dobrze odseparowany od reszty domu – miejsce szczególnie przydatne rodzinom z małymi dziećmi. Wówczas bowiem wykonanie pracy w spokojnych warunkach bez takiego gabinetu jest niezwykle utrudnione.

Projekt domu z lokalem usługowym – na co zwrócić uwagę?

Podczas projektowania budynku, konieczne jest zastanowienie się nad szeregiem teoretycznie nieistotnych detali. Choć jeszcze momencie tworzenia projektu wydają się one być bez znaczenia, dobrze jest zastanowić się nad nimi wcześniej.

Przede wszystkim – jeśli planujemy w przyszłości prowadzić działalność gospodarczą, dobrym pomysłem jest przygotowanie przestrzeni pod nią już budując dom. To pozwoli uniknąć późniejszych dobudówek, które często wyglądają po prostu nieestetycznie. Nie trzeba też martwić się nadmiernymi kosztami na wykończenie lokalu, z którego nie będziemy korzystać – wnętrze można bowiem wypełnić wyposażeniem i wykończyć w późniejszym czasie.

Dobrze jest zlokalizować fragment usługowy we frontowej części budynku. Dzięki temu, można uniknąć osób postronnych wchodzących przypadkiem do prywatnego ogrodu w poszukiwaniu biura, a co za tym idzie – zapewnić komfort obydwu stronom.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim, każda osoba prowadząca własną działalność z pewnością potwierdzi, że doba bywa zbyt krótka. Możliwość codziennego uniknięcia mozolnych dojazdów to sporo czasu, który można wykorzystać do dowolnych celów. Dodatkowo – spotkanie z klientem można umówić o dowolnej porze, również wczesnym porankiem lub późnym wieczorem, w zależności od jego preferencji.

Niepodważalną zaletą tego rodzaju rozwiązania, jakim jest zaprojektowanie domu tak, by zawierał również fragment usługowy, jest możliwość poczynienia znacznych oszczędności. Prowadząc działalność we własnym domu można uniknąć płacenia często wygórowanych czynszów najmu lokalu. Dodatkowo, nie ma konieczności ponoszenia kosztów dojazdu, które – w zależności od odległości i wybranego środka transportu – mogą wynosić nawet kilkaset złotych w skali miesiąca.

Leave a comment

Simple Ways to Smart Solutions!