Sprzedaż nieruchomości mieszkalnej w parę dni? Tak, to możliwe! Czy lepiej skorzystać z usług biura nieruchomości, a może skupu? Sprawdź główne różnice między tymi ofertami.

Sprzedaż mieszkania w biurze nieruchomości

Biura nieruchomości prowadzą w imieniu klienta sprzedaż mieszkania krok po kroku. Zajmują się one wtedy wszystkimi czynnościami związanymi z transakcją, przyspieszając zawarcie umowy z kupującym.

Zakres usług biura nieruchomości:
– przygotowanie ogłoszeń nieruchomości,
– poszukiwanie klientów,
– obsługa osób zainteresowanych zakupem,
– sporządzenie umowy kupna-sprzedaży,
– pomoc w formalnościach,
– home staging.

Skorzystanie z pomocy biura przyspiesza sprzedaż nieruchomości, jednak nie gwarantuje, że zostanie sprzedana ona błyskawicznie. To jednak duże udogodnienie dla właściciela mieszkania, ponieważ wszystkim zajmują się wtedy eksperci.

Sprzedaż mieszkania w skupie nieruchomości

Gdy liczy się czas, rozwiązaniem jest skup nieruchomości. Firmy, które zajmują się ich odkupem, w tym także biura nieruchomości, mogą zapłacić za lokal od ręki, bez potrzeby wystawiania ogłoszenia.

Co ważne, w skupie można sprzedać nie tylko mieszkanie własnościowe w dobrym stanie, ale także lokal do remontu oraz z wadami prawnymi, na przykład obciążony hipoteką, z zajęciem komorniczym, z dożywociem.

W tej sytuacji skup mieszkania przez biuro nieruchomości krok po kroku wymaga tylko kontaktu z firmą, która następnie przeprowadza wycenę nieruchomości. Gdy klient zgadza się na ofertę, może od razu umówić się na odpowiadający mu termin sygnowania umowy u notariusza. Zwykle transakcje w skupie nieruchomości trwają 2-5 dni roboczych.

Leave a comment

Simple Ways to Smart Solutions!