Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.
Kiedy już zdobędziemy wszystkie niezbędne dokumenty i pozwolenia dotyczące budowy domu, wynajmiemy ekipę budowlaną, bądź też samodzielnie zdecydujemy się na budowę domu, będziemy musieli podjąć wiele decyzji dotyczących poszczególnych elementów składowych naszego przyszłego domu. Niejednokrotnie będziemy musieli poradzić się specjalistów, bądź też wynająć ekipę budowlaną, która wykona dla nas kolejne części naszego domu. Przede wszystkim, należy wykonać fundamenty, później wznieść na nich ściany, zaizolować je oraz położyć dach.
W praktyce czynności te są o wiele bardziej skomplikowane i wymagają podjęcia wielu ważnych decyzji. Wiele kwestii musimy przemyśleć jeszcze przed rozpoczęciem budowy, np. jakie fundamenty chcemy wykorzystać, jakiej grubości i wykonane z jakich materiałów. Czy chcemy mieć piwnicę? A jeśli tak, to czy ma być ona ocieplona, czy dom ma zostać w całości podpiwniczony czy tylko po części?
Nie jest łatwo tak od razu wybrać odpowiedni wariant budowy. Warto przed podjęciem decyzji dowiedzieć się co nieco, na temat fundamentów, ścian, dachów, elewacji, czy też sposobów na izolację domu. Nieco później przyjdzie nam zdecydować się na określone okna i drzwi.
Postaraliśmy się zebrać dla Państwa najważniejsze informacje dotyczące doprowadzenia budowy do stanu surowego. Podjęliśmy tematykę osuszania ścian budynków, wspomnieliśmy o możliwych typach osuszania i zastosowania specjalistycznych maszyn i urządzeń. Następnie, pozwoliliśmy sobie poruszyć kwestię budowy fundamentów, ich rodzajów i kosztów.
Wskazaliśmy, na jakie punkty przy budowie fundamentów należy zwrócić uwagę. Kolejny artykuł dotyczy piwnic – ich wad i zalet użytkowych. Być może pozwolą one Państwu na określenie, czy Wasz dom ma posiadać podpiwniczenie czy też nie. Jeśli zdecydujecie się na budowę piwnicy, na pewno przydatny okaże się poradnik dotyczący izolacji piwnicy od wilgoci, która w takich miejscach jest niestety dosyć uciążliwa.
Dom zawsze jest stawiany na wybranej działce, ale nie zawsze teren ten nadaje się do wzniesienia konstrukcji budynku. Podjęliśmy więc tematykę gruntów budowlanych i ich typologii, aby zaznajomić Państwa z wytycznymi, jakie musi spełniać działka, aby mógł na niej stanąć nasz dom.
Następnie, poruszyliśmy problematykę klasyfikacji elewacji, dachów, okien i drzwi, rynien, izolacji budynków, jak również ścian. Porady budowlane z tego działu dotyczą budynków, które doprowadzane są do stanu surowego.
Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.