Przeczytaj wskazówki, które pomogą Ci wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza do swoich potrzeb.

Czy zakup oczyszczacza powietrza to dobre rozwiązanie?

Oczyszczacz powietrza to rodzaj urządzenia, które zadba o czystość powietrza w naszych czterech kątach. Między innymi zmniejsza ilość zanieczyszczeń, roztoczy czy smogu, które każdego dnia znajdują się w powietrzu.

W skutek zanieczyszczonego powietrza możemy zmagać się z wieloma różnymi schorzeniami takimi jak na przykład:choroby nowotworowe, astma, alergia. Czasami powodem wystąpienia udaru lub zawału serca bywają właśnie wszelkiego pochodzenia zanieczyszczenia powietrza.

Oczyszczacz powietrza – w jaki sposób działa?

Każdy oczyszczacz powietrza posiada specjalne, wymienne filtry które pochłaniają wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu.

Po włączeniu urządzenia, oczyszczacz wsysa do środa powietrze. Wsysane powietrze zostaje filtrowane przez filtry które pochłaniają wszelkie zanieczyszczenia. W następnej kolejności oczyszczone powietrze jest wydmuchiwane za pomocą oczyszczacza na zewnątrz.

Te oczyszczacze powietrza mają również dodatkowe funkcje, które mogą jeszcze bardziej poprawić Twoje samopoczucie, na przykład mogą poprawiać nawilżenie powietrza oraz je jonizować, by było jeszcze lepszej jakości.

Jaki oczyszczacz powietrza będzie najlepszym rozwiązaniem

Wybierając oczyszczacz powietrza, weź pod uwagę następujące kwestie:

1. Jaką wydajność posiada dany oczyszczacz powietrza – oczyszczacz powinien być dobrany do wielkości pomieszczenia tak, aby mógł zapewnić czyste powietrze w całym pomieszczeniu.

2. Filtr jaki posiada – najlepszą opcją jest filtr wielostopniowy przykładowo filtry HEPA do oczyszczaczy powietrza. Różni producenci korzystają z szerokiej gamy technologii, co może wymagać większej wiedzy przed zakupem przedmiotu.

3. Wskaźnik zużycia – dzięki takiej funkcji wiemy kiedy filtr powinien zostać wymieniony.

4. Koszty filtra – filtry droższe zazwyczaj wiążą się z tym, że użytkowanie urządzenia automatycznie jest droższe. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na konkretny model warto zgłębić trochę ten temat..

5. W jakim trybie dany oczyszczacz pracuje – oczyszczacz powietrza może być wyposażony w różne tryby pracy. Na przykład mając tryb nocny będzie pracował ciszej.

6. Rodzaj sterowania urządzeniem – dostępne są oczyszczacze powietrza, którymi możemy zarządzać przy użyciu pilota, telefonu komórkowego lub ręcznie..

7. Wyposażone w czujnik – niewątpliwie obecność czujników jest ogromnym plusem. Czujniki te pozwalają badać poziom wilgotności powietrza, poziom temperatury i pyłu. Pozwala to na bieżące monitorowanie jakości powietrza oraz dopasowanie pracy urządzenia do aktualnych potrzeb.

8. Inne przydatne funkcje – oczyszczacz powietrza może mieć również wbudowany jonizator, który poprawia jakość powietrza, oraz nawilżacz, dzięki któremu możemy podnieść nawilżenie powietrza w danym pomieszczeniu.

 

Leave a comment

Simple Ways to Smart Solutions!